Strona główna →          Mapa serwisu | Nasza redakcja

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna               Aktualności              Edukacja              Ekonomia              Forum dyskusyjne              Ogłoszenia              Rynek pracy

Najnowsza aktualność: Paweł Marszycki [dodane: wczoraj] Niepełnosprawni będą pracować jeszcze krócej. Poprawki w rządowej ustawie »

 
śledź nas na facebooku

Bądź na bieżąco z aktualnościami:

przeczytaj również

Umowy cywilnoprawne zawierane nielegalnie?

Polacy nie wyjeżdżają do Anglii po zasiłki

Szwedzi bez pracy. To już fakt

obejrzyj ogłoszenia

ogłoszenia o prace 
nowe

KasiaOPUBLIKOWAŁ REDAKTOR:

KATARZYNA MARSZYCKA
redaktordodane: 2 dni temu | kategoria: aktualności | komentarz aktywność: 1 komentarz

Pytanie: Jaki fundusz OFE?

fotografia zgodnie z lic. flickr.com

« Płace wzrosną nielicznym                                                                                      Szwedzi bez pracy. To już fakt »


kidley: Jaki powinien być fundusz emerytalny? Mam kilka ofert ale zastanawiam się na co zwrócić w pierwszej kolejności uwagę.
margines

Raport redakcji: Urzędy pracy bez środków na aktywizację osób bezrobotnych »

margines

Aktywność użytkowników [3 komentarze w temacie]

gravatarProfil:
gość

Najlepiej wybrać jakiś duży fundusz. Tylko one charakteryzują się większą stabilnością no i oczywiście konsekwencję inwestycji. Oczywiście nie bez znaczenia będzie to jaka jest u nich jakość obsługi klienta. Niektórych funduszy lepiej unikać, a niektóre wbrew przeciwnie – bardzo dobrze obsługują klientów. Klient powinien mieć przydzielonego własnego agenta. Będzie on dbał o to, żeby składni były windykowane no i o inne sprawy dotyczące OFE. Klient tak naprawdę nie będzie musiał się o nic martwić
.

gravatarProfil: gość

Dokładnie. Duże fundusze są też lepsze z innego powodu. Posiadają one znacznie niższe opłaty za zarządzanie, bo po prostu mają wielu klientów. Dlatego mogą sobie pozwolić na niższe opłaty. Ja mam naprawdę w porządku agenta. Jak dzwonię do niego to wszystko mi wyjaśnia. Warto także zawrócić uwagę na to, żeby OFE miało certyfikat ISO, czyli w miarę szybko ściągało składki. ISO będzie też gwarancją dobrej obsługi klienta i jakości usług. Moje CU inwestuje 70 procent w obligacje i 30 procent w akcje, czyli inwestowanie jest bezpieczne.

gravatarProfil: gość

ISO swoją drogą, ale dla mnie ważniejsze jest sprawdzenie danego funduszu w Krajowym Nadzorze Finansowym. Na jego stronie internetowej można sprawdzić wszystkie dane. Są one często aktualizowane, więc nie będzie z tym żadnego problemu. No i jest to rządowa strona, więc wiarygodna. Nie ma co patrzyć na inne rankingi, bo tak naprawdę w każdym rankingu inny fundusz wiedzie prym. To bez sensu. Z tych rankingów wynika tylko tyle, że każdy fundusz jest najlepszy. A więc polecam Krajowy Nadzór Finansowy.

Kolejna strona »

margines

Warto przeczytać:

marek belka
Czy krajowy rynek pracy wychodzi z dołka? Zdaniem NBP jesteśmy na dobrej drodze

Narodowy Bank Polski opublikował najnowszy raport, z którego wynika, że polska gospodarka ma się coraz lepiej. Zmiany obejmą swoim zakresem także [...]

redaktordodane: 2 dni temu | kategoria: aktualności | komentarz aktywność: 1 komentarz

czytaj dalej »


margines

Pozostałe aktualności na Facebooku


 
zamów pracę

Wszystjie prawa autorskie zastrzeżone © zamow-prace.pl | mapa portalu | zespół redaktorski