Strona główna →          Mapa serwisu | Nasza redakcja

marginesmarginesmarginesmargines

Strona główna               Aktualności              Edukacja              Ekonomia              Forum dyskusyjne              Ogłoszenia              Rynek pracy

Najnowsza aktualność: Paweł Marszycki [dodane: wczoraj] Niepełnosprawni będą pracować jeszcze krócej. Poprawki w rządowej ustawie »

 
śledź nas na facebooku

Bądź na bieżąco z aktualnościami:

przeczytaj również

Umowy cywilnoprawne zawierane nielegalnie?

Polacy nie wyjeżdżają do Anglii po zasiłki

Szwedzi bez pracy. To już fakt

obejrzyj ogłoszenia

ogłoszenia o prace 
nowe

KasiaOPUBLIKOWAŁ REDAKTOR:

KATARZYNA MARSZYCKA
redaktordodane: 2 dni temu | kategoria: aktualności | komentarz aktywność: 1 komentarz

Pytanie: Jak oszczędzać?

fotografia zgodnie z lic. flickr.com

« Płace wzrosną nielicznym                                                                                      Szwedzi bez pracy. To już fakt »


Jakub_87: Nie orientuję się w różnych lokatach i książeczkach bankowych, a chciałabym oszczędzać. Tylko nie mam za dużych środków. Miesięcznie mogłabym odkładać około 100 złotych. Czy macie jakieś pomysły?
margines

Raport redakcji: Urzędy pracy bez środków na aktywizację osób bezrobotnych »

margines

Aktywność użytkowników [3 komentarze w temacie]

gravatarProfil:
gość

No jak chce Pani na początek wpłacić na przykład 500 lub też 1000 złotych to na pewno nie powinna Pani inwestować w lokatę. Bo lokatę można założyć od tysiąca złotych i zawierana jest na czas określony. Nie można w tym czasie dopłacać ani wypłacać pieniędzy. Lepsze będzie w tym przypadku konto oszczędnościowe. Jest ono darmowe, a zarabia się na odsetkach. Jeśli chodzi o konta oszczędnościowe to oprocentowane są one zazwyczaj od 3 do 3,5 procent. Czasami pojawiają się opłaty rzędu 10 – 20 złotych. Warto poszukać darmowego konta, bo są takie, a po co wydawać niepotrzebnie pieniądze, skoro nie trzeba.


gravatarProfil: gość

Tak naprawdę lokatę można założyć od prawie każdej kwoty. Nie ma to praktycznie żadnego znaczenia. Oczywiście jeśli wchodzi w grę późniejsze dopłacanie to tak jak napisano wcześniej, lepsze rozwiązanie to konto oszczędnościowe. Nie warto inwestować w żadne fundusze i regularne oszczędzanie. Na początek na pewno jakieś konta oszczędnościowe, a dopiero później można myśleć o lokacie, jak się już będzie miało większą sumę, której nie będziemy potrzebować przez jakiś czas. Najkrótsze lokaty są zawierane na sześć miesięcy.

gravatarProfil: gość

Ostatnio przeczytałem bardzo dobry artykuł na temat powierzania swoich funduszy odpowiednim ekspertom. Osoby, które nie wiedzą wiele na temat rynku finansowego na pewno wybiorą lokatę czy też konto oszczędnościowe. Dlatego warto udać się do doradcy. Na pewno wybiorą coś, co będzie nam odpowiadało. A później tylko będziemy patrzeć na to jak pieniądze będą rosnąć. Bo stopa zysku będzie większa i dzięki temu zarobimy znacznie więcej niż na jakimś beznadziejnym koncie oszczędnościowym czy lokacie.

Kolejna strona »

margines

Warto przeczytać:

marek belka
Czy krajowy rynek pracy wychodzi z dołka? Zdaniem NBP jesteśmy na dobrej drodze

Narodowy Bank Polski opublikował najnowszy raport, z którego wynika, że polska gospodarka ma się coraz lepiej. Zmiany obejmą swoim zakresem także [...]

redaktordodane: 2 dni temu | kategoria: aktualności | komentarz aktywność: 1 komentarz

czytaj dalej »


margines

Pozostałe aktualności na Facebooku


 
zamów pracę

Wszystjie prawa autorskie zastrzeżone © zamow-prace.pl | mapa portalu | zespół redaktorski